Current Hall of Fame Members

BASEBALL
Tommy Bartlett, Baseball, Tennis 1992
Bill Redd (D), Baseball 1991
Tommy Sparks, Baseball 2014
Pat Woolsey, Baseball 2003

MEN’S BASKETBALL
Murray Arnold, Men's Basketball 1994
Larry Barnett, Men's Basketball 1992
Brandon Born, Men’s Basketball 2001
Tim Brooks, Men’s Basketball 2003
David Bryan, Men's Basketball 1991
Chad Copeland, Men’s Basketball 1999
Shirlie Elliott, Men's Basketball 1993
Leon Ford, Men's Basketball 1998
Lance Fulse, Men's Basketball 1996
Wayne Golden, Men's Basketball 1991
William Gordon, Men's Basketball 1991
Kevin Gray, Men's Basketball 1992
Tom Losh, Men's Basketball 1991
Mack McCarthy, Men's Basketball 1997
Walter "Moose" McGary, Men's Basketball 1992
Wes Moore, Men's Basketball 2011
Nicholas Wayne Morken, Men's Basketball 1993
Keith Nelson, Men’s Basketball 2004
Russell Schoene, Men's Basketball 1995
Ron Shumate, Men's Basketball 1991
Eric Smith, Men's Basketball 2007
Howard Sompayrac, Men's Basketball 1997
Gary Stich, Men's Basketball 2009
Stanford Strickland, Men's Basketball 2010
Johnny Taylor, Men’s Basketball 2005
Willie White, Men's Basketball 1991
Gerald Wilkins, Men's Basketball 1991

WOMEN’S BASKETBALL
Alex Anderson, Women's Basketball 2014
Katasha Brown Flatt, Women's Basketball 2012

Kim Brown Suttles, Women's Basketball 2009
Damita Bullock, Women's Basketball 2008
Tina Teresa Chairs, Women's Basketball 1993
Sharon Cable Fanning, Women's Basketball 1993
Kim Horsey, Women’s Basketball 2003
Regina Kirk, Women’s Basketball 2004
Chris McClure, Women's Basketball 1996
Karen Mills, Women's Basketball 1992
Catherine Neely, Volleyball & Women's Basketball 2012
Denise Powers, Women's Basketball 1994
Jennifer Wilson Galloway, Women's Basketball 2010

CROSS COUNTRY/TRACK & FIELD
Nic Crider, Cross Country/Track 2005
Deanna Campbell Goodwin, Cross Country/Track 2004
Tyleana Hanner, Track 2006
Mary Jane Middelkoop, Cross Country/Track 2005
Shannon Womack Robbin, Cross Country/Track 2011

FOOTBALL
Brent Adams, Football 1993
Tony Ball, Football 2006
Mickey Brokas, Football 1990
Troy Boeck, Football 2009
Joe Burke, Football 1990
Jacob Burney, Football 1992
Bill Butler, Football 1988
Josh Cain, Football, 2012
Roger Catarino, Football 1989
Greg Cater, Football 1995
Howard Clark, Football 1987
Abe Cohen, Football 1990
Tim Collins, Football 1987
John Creager, Football 1990
Aaron 'Cos' DeMatteo, Football 2010
Tom Drake, Football 1992
Joe Lee Dunn, Football 1992
Gwain Durden, Football 1988
Wayne Farmer, Football 1987
John Green, Football 1987
Jack Gregory, Football 1987
Frank Grigonis, Football 1988
Jerry Harris, Football 1987
Carey Ernest Henley, Football 1993
Mike Hogan, Football 2007
Mike Hunt, Football 2011
Ralph Hutchinson (D), Football 1987
Junior Jackson, Football 1999
Brent Johnson, Football 2011
W.M. "Pop" Keyser, Football 1992
Bob Klein, Football 1987
Art Koeniger (D), Football 1987
Joe Kopcha (D), Football 1987
John Kovacevich, Football 1992
Chester Lagod, Football 1987
Harold Ledyard, Jr. (D), Football 1993
Charles Long (D), Football 1987
George McCoy, Football 1995
Travis McNeal, Football 1994
Anthony "Tony" Merendino, Football 1998
Dudley Merritt, Football 1990
Randall "Brick" Mitchell, Football 2008
A.C. "Scrappy" Moore (D), Football, Athletic Director 1987
Joe Morrison (D), Football 2005
Angelo Napolitano, Football 1996
Andy Nardo (D), Football 1988
Dick Onisky, Football 1988
Frank Orend, Football 1989
Terrell Owens, Football 2003
Phil Dorian Payne, Football 1993
Glen Richardson, Football 2006
Gene Roberts, Football 1987
Curtis Rouse, Football 2004
Chris Sanders, Football 2010
Vincent Sarratore, Football 1987
Don B. Shaver, Football 1993
Mike Smith, Football 1989
Robert Smith, Football 2003
Paul Squibb (D), Football 1987
Bob Standifer, Football 1992
Thomas "Bo" Stewart (D), Football 1987
Bob Sutton (D), Football 1987
Parker Talman (D), Football 1987
Frank Thomas, Football 1997
James R. Tucker, Football 1998
Pumpy Tudors, Football 2001
Rocky Turner, Football 2005
Matt Vick, Football 2014
Jerry Ward, Football 2004

Tom Weathers, Football 1999
Ron Whaley (D), Football 2008
Harold Wilkes, Football, Athletic Director 1990
Bucky Wolford, Football 1989
Steve Woods, Football 1994
Jack Wyatt, Football 1989
Dick Young, Football 1987

MEN’S GOLF
Neil Connolly, Men's Golf 2012
Gibby Gilbert, Men's Golf 1992
Donnie Green, Men's Golf 1998
Pierpoint Morgan, Men's Golf 1992

WOMEN’S GOLF
Connie Day, Women's Golf 1992

SOFTBALL
April Miller Raschke, Softball 2005
Beth Alexander, Softball 2007
Allison DeVries Harr, Softball 2009

MEN’S TENNIS
Rob Castorri, Wrestling 2014
George Dickinson, Men's Tennis 1992

Dr. David Edmond Hubert, Men's Tennis 1993
George Jarck, Men's Tennis 1994
Orlando Lourenco, Men's Tennis 1992
Jason Ontog, Men's Tennis 2010
Phillip Tuckniss, Men's Tennis 1992

WOMEN’S TENNIS
Billie Abney, Women's Tennis 2009
Sue Turberville Barlett, Women's Tennis 1994
Phyllis Blackwell, Women's Tennis 1992
Marilyn Voges Brown,Women's Tennis 1992
Susan Carson, Women's Tennis, 2012
Heidi Narborough Dettinger, Women's Tennis 2008
Elizabeth Sharp Henderson, Women's Tennis 1992
Kathryn Kolankiewicz, Women's Tennis 1995
Lori Massengill, Women's Tennis 2007
Christine N. Picher, Women's Tennis 1998
Candace Sue Reynolds, Women's Tennis 1993
Betty Grace Rush Robinson, Women's Tennis 1993
Alice Tym, Women's Tennis, 2011
Sue McCulloch Webb, Women's Tennis 1996
Pam Yates, Women's Tennis 1997

VOLLEYBALL
Rachel Evans, Volleyball 2005
Heather Gibson, Volleyball 2005
Catherine Neely, Volleyball & Women's Basketball 2012

WRESTLING
Randy Batten,Wrestling 1992
John Timothy Brennan, Wrestling 1995
Charlie Buckshaw, Wrestling 1998
William Burnside, Wrestling 1993
Charles R. Faires, Wrestling 1993
George Farr, Wrestling 2003
James E. Glasser, Wrestling 1993
Bret Gustafson, Wrestling 2006
Guy Harris, Wrestling 2009
Charlie Heard, Wrestling 1992
Turner Jackson, Wrestling 1992
John Kalvelage, Wrestling 1994
Michael Keefe, Wrestling 2014
Howard Langford, Wrestling 1999

Byron McGlathery, Wrestling 1992
Jim Morgan, Wrestling 1992
Joseph Patrick Murphy, Wrestling 1993
Bob Myers, Wrestling 1997
David Noblit, Wrestling 2001
Jon Sioredas, Wrestling 2011
David J. Weeks, Wrestling 1993
Ralph Zigner, Wrestling 1995

SPECIAL
Everett Allen (D), Special 1989
Dr. Earl Campbell (D), Special 1992
Gordon L. Davenport (D), Special 1998
Max Finley (D), Special 1988
Dr. Guy Francis (D), Special 1990
John Grant Sr. (D), Special 1992
Alex Guerry (D), Special 1992
Col. Ken Hood, Special 1989
Johnnie Jackson, Special 1997
Allan Morris (D), Special 1988
Bill Nash (D), Special 1997
Jim Reynolds, Special 2001
Dr. Frank Trundle, Sr., Special 1999
Robert "Rock" Wilson (D), Special 1995

CHANCELLOR
Dr. Fred Obear, Chancellor 1997

EQUIPMENT MANAGER
Mike Royster, Equipment Manager, Assistant AD 2004

MERITORIOUS SERVICE
Mary Tinkler, Meritorious Service 2004

TRAINER
Davis "Sandy" Sandlin (D), Trainer 1987

NOT LISTED
Arthur Hall, Jr. (D) 1993
Bert Skebeck, (D) 1993

          Twitter
          Facebook
          Audio
          Video
          Enews
          Live Stats
          Mobile
          Rss Feed
More None
advertisement
https://epbfi.com/